ARTA CAREERS: CĂUTĂM BARMAN / BARISTA

Ești prietenos, dedicat și în căutare de oportunități interesante în industria filmului?

Cinema ARTA își mărește echipa și caută un barman / barista cu energie, pasiune pentru cafea (și film), cu sau fără experiență, pentru a se alătura ARTA Café

Fix în inima Clujului, pe strada Universității, nr. 3, găsești cinematograful ARTA, inaugurat în 1913, unul dintre cele mai vechi cinemauri din regiune care este încă activ. ARTA este un spațiu cultural efervescent cu un program divers de filme, programe educaționale, concerte și expoziții  care provoacă, inspiră și unesc comunitatea locală și internațională.

Aflată în clădirea cinematografului, ARTA Café, cafeneaua cinemaului inaugurată în toamna lui  2021, este mai mult decât un loc de savurat cafeaua. Este o mică cafenea culturală în care au loc diverse evenimente complementare programului cinemaului și în care ai șansa să cunoști oameni cu care să-ți împărtășești pasiunea pentru artă și film.

Candidații de succes vor fi entuziaști și angajați să ofere un nivel excelent de servicii pentru clienții cafenelei.

Experiența anterioară de lucru nu este obligatorie. Tu vino cu energia ta, de training-uri de ocupăm noi.

Știm că flexibilitatea e importantă pentru tine, așa că poziția de barman / barista este una part-time sau full-time și se lucrează în schimburi variabile, între ora 8:00 și 22:00, în funcție de nevoile tale.

Membrii echipei ARTA Café se bucură de multe beneficii, inclusiv:

  • Acces gratuit la filme
  • Protocol în cafenea
  • Program flexibil
  • Un mediu artistic dinamic
  • Potenţial de dezvoltare și acces la cursuri de formare

Responsabilități:

  • Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a oaspeților
  • Pregătirea și servirea de băuturi alcoolice și nealcoolice pentru oaspeții cafenelei și a cinematografului ARTA
  • Menținerea inventarelor zilnice la începutul și la sfârșitul turei
  • Menținerea curățeniei zonelor de lucru, inclusiv a barului, a podelei, a rafturilor, a robinetelor, a frigiderelor și a zonelor de depozitare
  • Participarea la toate cursurile de formare privind cunoașterea produselor și a standardelor de servire

În timpul interviurilor vor avea loc discuții despre zilele și orele de lucru, precum și despre onorariu.

Trimite-ne CV-ul tăul la adresa contact@cinema-arta.ro până în 26 august și hai alături de noi!

Colaborarea începe cu 1 septembrie 2022.

Te așteptăm în echipă!